L-карнітин для «чайників»

L-карнітин для «чайників»


L-карнітин - витаминоподобный нутриент по своей химической структуре схож со структурой аминокислот и поэтому его считают одной из заменимых аминокислот в организме человека. Аминокислоты делятся на D-(правая) и L-(левая) формы: одна является зеркальным отображением другой. Надо заметить, что биологически активной является только L-форма карнітину.

У нашому організмі L-карнітин виконує доставку жирних кислот у клітинні мітохондрії, де вони успішно спалюються, виділяючи при цьому енергію для людини..

Велика частина карнітину в человеческом организме синтезируется из аминокислот - лизина и метионина, железа, витаминов С, В3,и B6.Отсутствие одного из компонентов может вызвать дефицит карнітину, а это возможное ожирение, слабость, боли в сердце. Главными источниками карнітину являются продукты животного происхождения: мясо, рыба, яйца и молочные продукты. Однако при увеличении интенсивности тренировок, снижение концентрации карнітину трудно компенсировать за счет питания. А у человека сидящего на диете организм практически не получает карнітин, А значить не відбувається розщеплення жирів.

Вперше L-карнітин виявили в 1905р. Він був виділений з м'ясних екстрактів. L-карнітин використовувався як стимулятор роботи серця, для якого розщеплені жири є основним джерелом енергії.. L-карнітин почали виробляти.

L-карнітин корисний тим що:
  - Активізує обмінні процеси в організмі;
  - Приводить до зниження ваги;
  - Збільшує витривалість і працездатність;
  - Стимулюється діяльність імунної системи;
  - Знижує рівень холестерину в організмі;
  - Уповільнює процес утворення атеросклеротичних бляшок, знижує артеріальний тиск;
  - Сприяє виведенню з організму аміаку, який виробляється під час фізичних навантажень і призводить до втоми.

Додатковий прийом карнітину рекомендується не тільки спортсменам, але і літнім людям, вагітним жінкам, вегетаріанцям, хворим, які проходять реабілітацію після травм.

L-карнітин приймають до початку фізичних навантажень. Це знизить накопичення молочної кислоти, яка призводить до втоми. Карнітин приймають натщесерце вранці і перед обідом. Прийом L-карнітину на ніч може привести до порушення сну. карнітину не виявив побічних ефектів, приймати його більше 6 тижнів без перерви не рекомендується. L-карнітину пропорційно може збільшитися D-карнітин який знизить або нейтралізує ефект першого.. Карнітин в рідкій формі приймається за 30 хвилин до початку фізичних навантажень, а у твердій за 40 хвилин запиваючи чашкою несолодкого кави або чаю.

Прийом карнітину до початку аеробного навантаження знизить болю в м'язах після її закінчення.

Добова норма прийому карнітину зазвичай не перевищує 3 грамів. При хворобах серця, нирок достатня доза від 500 до 1000 мг. Для спортсменів від 1000 до 3000 мг..


Оксана Чайка
Джерело: IronSport.com.ua
Всі права захищені IronSport.com.ua
При копіюванні статті посилання на джерело обов'язкове.

Даний документ був доданий в Вторник 02 июня, 2009.
Магазин спортивного харчування | Рейтинг спортивного харчування | Контакти | Карта магазину|
© Інтернет-магазин спортивного харчування IronSport.com.ua™ 2006—2019

Купити спортивні товари - спортивне харчування, спортивний одяг, спортивний інвентар для бодібілдингу, спорту та дозвілля. Продаж і доставка по Києву і всій Україні.



Русский язык - Стаття - L-карнітин для «чайників»