Енергетики

Енергетики

Енергетик є речовина, яке дозволяє спортсменам, які виконують великі фізичні навантаження у форсованому режимі, а також людям, які ведуть активний спосіб життя, відновлювати енергетичні запаси в організмі, а також відновлювати і підтримувати м'язи після великого навантаження. Для того щоб спортсмени, найчастіше бодібілдери і паурліфтери, змогли виконувати навантаження, що перевищують навантаження звичайної людини в 6 разів, йому необхідно споживати висококалорійну їжу близько 7 разів на добу. А так як це створить великий удар по травному і шлунково-кишковому тракту, то більшість з них вживають в їжу, між основними прийомами, спеціальні енергетичні добавки і коктейлі. Вони повністю безпечні, і тому вживати їх можна без жодних побоювань.

Так як натуральними енергетиками є білки і вуглеводи, то і енергетики на прилавках магазинів також складаються з даних речовин. Енергетики бувають вуглеводні і вуглеводно-білковими. Перші в більшості своїй складаються з складних вуглеводів: глюкози, фруктози і мальтодекстрина. Їх радять приймати під час тривалого навантаження, і немає необхідності в прийомі між тренуваннями. Все це сахароподобние речовини, і тому більшість енергетиків солодкі і приємні на смак. На відміну від них, вуглеводно-білкові коктейлі крім вуглеводів містять білки і амінокислоти. Вміст білка в них варіюється від 15 до 35 %. Саме такі комплекси збільшують анаболічний ефект. Існують також енергетики з доданим креатином.

Прийом енергетиків здійснюється для швидкого відновлення організму після важких навантажень, а також при форсованих тренуваннях. Приймати енергетики необхідно між основними прийомами їжі, проте, стежити за дозуванням. При прийнятті великої кількості енергетика, організм може його не витратити, і тому велика його частина зможе піти на освіту жирового прошарку. Саме тому людям, які не виробляють сильні навантаження на організм, не радять приймати енергетик, так як можливо швидке ожиріння.

Енергетики бувають різних видів і складу, і тому при виборі таких вам необхідно для себе чітко визначити, що саме ви хочете отримати при прийомі того чи іншого препарату. Крім зазначених речовин до складу енергетика можуть входити і вітамінно-мінеральні комплекси, баластні речовини, амінокислоти, мікроелементи, напівнасичені жири, пробіотики і т. Д.

Енергетики також відрізняються за швидкістю засвоєння. Розрізняють препарати з швидким і повільним засвоєнням. Енергетики з швидким засвоєнням рекомендують лише в 30 хвилинний період після тренування, для швидкого відновлення організму після важкого навантаження. В інших випадках краще приймати енергетик з повільним всмоктуванням.

Прийом енергетиків не повинен перевищувати необхідного рівня. Так, наприклад, можна розрахувати необхідність в енергетиках для людей, які ведуть активний спосіб життя. Для жінок, маса тіла яких варіюється в районі 60 кг, необхідність у вуглеводах дорівнює приблизно 240 – 270 г в день. Для чоловіків, вагою 90 кг, приблизно 540 – 600 м Розрахунок наступний: вага вашого тіла (в кг) необхідно помножити на 6 - 6,5 (для чоловіків) і 4 – 4, 5 (для жінок).

Загалом, прийом енергетиків дозволяє людині бути більш витривалим, боротися з втомою, посилюється кровообіг, поліпшується концентрація і готовність до роботи.


Даний документ був доданий в Понедельник 10 Ноябрь, 2008.
Магазин спортивного харчування | Рейтинг спортивного харчування | Контакти | Карта магазину
© Інтернет-магазин спортивного харчування IronSport.com.ua™ 2006—2019

Купити спортивні товари - спортивне харчування, спортивний одяг, спортивний інвентар для бодібілдингу, спорту та дозвілля. Продаж і доставка по Києву і всій Україні.Русский язык - Стаття - Енергетики Магазин спортивного харчування