Енергетики в спортивному харчуванні

Енергетики в спортивному харчуванні

Кожен у своєму житті коли-небудь вживав хоча б раз енергетичний напій. Однак у більшості цей процес відбувався, як правило, перед майбутнім складним днем або після безсонної ночі. До початку тренування спортсмени намагаються скористатися більш популярними добавками, серед яких аргінін, креатин або купити протеїн. Придбати подібні енергетики для спортивного харчування цілком легко, але багато хто побоюється наслідків від їх вживання, так як не знають, з чого складаються подібні речовини. Розглянемо найбільш популярні складові.

Кофеїн.

Саме кофеїн дозволяє відчути прилив бадьорості, поліпшену реакцію, прискорене серцебиття й інші позитивні відчуття, які мають визначальне значення на тренування. Можливо це завдяки тому, що кофеїн здатний замінити аденозин (заспокоює нервову систему) і активно вплинути на відтворення організмом адреналіну (гормон, який виробляється в стресових обставинах). Джерелом кофеїну високої якості є екстракт гуарани.

Таурин.

Дана амінокислота стала широко використовуватися в раціоні людини безпосередньо після додавання її в різноманітні відомі енергетики (адреналін, ред булл та ін). В даний час відомо про участь амінокислоти в регенерації тканин та наявності у неї кардиотропных властивостей.

Карнітин.

При відсутності в організмі достатньої кількості витаминоподобной амінокислоти не буде здійснюватися спалювання жиру, адже карнітин виступає в ролі посередника між жирною кислотою і кліткою (з-за чого жирна кислота потрапляє всередину і використовується в якості енергетичного джерела). Карнітину в організмі синтезується відносно небагато, тому рекомендується окреме його вживання.

Застосування, а також побічні ефекти від енергетиків.

В спортивному харчуванні енергетики не є допінгом, побічних ефектів при вживанні їх в міру також не помічено. Енергетики як підвищують інтенсивність тренувань, так і піднімають тонус організму безпосередньо після занять, що дозволяє не відчувати себе розбитим. Спільне ж вживання кофеїну і карнітину прискорює обмін речовин, дозволяє спалювати у великих обсягах зайвий жир.

Головне питання пов'язане лише з тим ефектом, який виробляє кофеїн при заміні аденозину: організм, якщо можна так сказати, "перестає себе зупиняти", тому спостерігається процес швидкого витрат ресурсів. Подібне явище спостерігається до того часу, доки організм знову не виробить чергову порцію аденозину, щоб знову повернутися у свій нормальний стан і відпочити. Якщо ж у цей час продовжити вживання кофеїну, то організм почне самоизнашиваться до чергового витка, що супроводжується викидом аденозину.

Підсумок.

Необхідно знати міру в кофеїні і в енергетиках. Вживати подібні речовини рекомендується лише у випадках особливої необхідності, щоб не викликати порушення балансу сил в організмі і тим самим не виснажити його. Кожен прийом енергетика повинен потім супроводжуватися повноцінним відпочинком.

Стаття надана сайтом Твій Тренер.


Даний документ був доданий в Среда 21 Август, 2013.
Магазин спортивного харчування | Рейтинг спортивного харчування | Контакти | Карта магазину|
© Інтернет-магазин спортивного харчування IronSport.com.ua™ 2006—2019

Купити спортивні товари - спортивне харчування, спортивний одяг, спортивний інвентар для бодібілдингу, спорту та дозвілля. Продаж і доставка по Києву і всій Україні.Русский язык - Стаття - Енергетики в спортивному харчуванні