Карнітин - визначення, фармдія, застосування, протипоказання

Карнітин - визначення, фармдія, застосування, протипоказання

Карнітин - визначення

Карнітин є природна речовина, аналогічне вітамінам групи В. Це кофактор метаболічних процесів, покликаних забезпечувати підтримку максимальної активності коензиму А.

Фармакологічна дія карнитина

Карнітин знижує основний обмін, сповільнюючи розпад білкових, а також вуглеводних молекул, сприяючи надходженню через мембрани мітохондрій. Крім того, дане засіб, коригуючий метаболічні процеси, розщеплює довголанцюгових жирних кислот. Внаслідок чого утворюється ацетил-КоА, необхідний для забезпечення активності піруваткарбоксилази при глюконеогенезі. Карнітин надає анаболическое, антигіпоксичну, а також антитиреоїдну дії, активуючи жировий обмін, стимулюючи регенерацію і підвищуючи апетит.

Цей препарат виявляє помітний нейротрофічну дію, гальмує процес запрограмованої загибелі клітин (або апоптоз), відновлює структуру нервових тканин і лужної резерв крові. При цьому карнітин сприяє економному витрачанню міститься в організмі людини глікогену, збільшуючи його запаси, по-перше, у печінці, по-друге, в м'язах.

Спосіб застосування карнітину

Карнітин необхідно приймати натщесерце вранці і вдень перед прийомом їжі. А ось на ніч даний препарат краще не вживати, оскільки вироблення значної кількості енергії може привести до порушення нормального сну, негативно позначившись і на періоді засипання.

Дозування

Рекомендована доза карнітину становить не більше 3 грамів на добу, при цьому дози, що варіюються в межах 500-2000 мг, здатні задовольнити всі потреби. Згідно з результатами проведених досліджень, ця добавка нешкідлива і добре переноситься організмом. Навіть тривале вживання великих доз карнітину (порядку 15 г на добу) не викликає побічних ефектів.

З метою позбавлення від зайвої ваги і для підвищення імунітету рекомендується приймати 500-2000 мг.

При серцево-судинних захворюваннях, проблемах з печінкою і нирками, при гострих інфекціях і СНІД досить дози в 500-1000 мг.

Для збільшення спортивних досягнень приймають 1000-3000 мг (все залежить від спортивної дисципліни, натренованості спортсмена та індивідуальної особливості організму).

Для людей, задіяних в сферах, де необхідна фізична активність і важка праця (нафтовики, шахтарі), солдатів (особливо тим, хто бере участь у військових дій і маневрах), бідуючих в результаті яких-небудь надзвичайних ситуацій (при землетрусі або терористичних актах), рекомендується приймати 500-2000 мг.

Тривалість безперервного курсу прийому карнітину становить 4-6 тижні. Далі слід зробити двотижневу перерву, після чого можна знову відновлювати прийом добавки. Така необхідність перерви обумовлена ​​тим, що людський організм від природи містить два типи карнітину, а саме D і L, які контролюють активність один одного. Так, L-карнітин має всі вищеперелічені позитивні властивості, причому вживання L-карнітину більше 6 тижнів в ряді випадків призводить до пропорційного збільшення D-типу, понижуючого ефект від прийому харчової добавки.

Протипоказання

Карнітин протипоказаний при:

  • алергії на будь-які харчові білки, яйця, молоко, пшеницю;
  • ризик поганого харчування або тимчасового голодування;
  • настала або планованої вагітності;
  • проблеми з щитовидкою;
  • грудному вигодовуванні.


Даний документ був доданий в Суббота 24 марта, 2012.
Магазин спортивного харчування | Рейтинг спортивного харчування | Контакти | Карта магазину|
© Інтернет-магазин спортивного харчування IronSport.com.ua™ 2006—2019

Купити спортивні товари - спортивне харчування, спортивний одяг, спортивний інвентар для бодібілдингу, спорту та дозвілля. Продаж і доставка по Києву і всій Україні.



Русский язык - Стаття - Карнітин - визначення, фармдія, застосування, протипоказання