Молочні продукти

Молочні продукти

Молоко - продукт номер один в харчуванні культуриста! Увімкніть його в свій раціон, і ви отримаєте відповідь гарантований зростання м'язової маси і сили!

Першо-наперво ми повинні вас попередити: мова в даній статті піде про натуральному молоці. Таке молоко ви можете купити тільки на ринку у приватного виробника. Все інше «молоко» яке ви бачите на полицях супермаркетів, є фальсифікованим продуктом, не тільки корисних властивостей цього молока, але часто шкідливим для здоров'я. На упаковці такого продукту ви можете прочитати: «виготовлено з нормалізованого молока». Ця фраза означає, що перед вами розведений на воді порошок, званий «сухим молоком». Чи багато в ньому корисних властивостей? Відповідь очевидна. Ну а де ж натуральне молоко? На жаль, жителів мегаполісів його потрібно занадто багато, так що потреба в молоці повсюдно покривається фальсифікатом. Натуральне молоко іноді спливає на міському ринку у вигляді пастеризованого або стерилізованого продукту, однак і тут не варто заперечувати. Натуральне молоко, вироблене промислово, таїть у собі дві небезпеки. Воно неминуче містить хімічні забруднювачі і хвороботворні організми (тварини на фермах масово хворіють маститом і лейкоз). З хімічним забрудненням нічого вдіяти не можна, адже у багатьох регіонах зміст індустріальних токсинів в ґрунті, воді і повітрі перевищує нормативи в 5-10 разів. Що ж стосується мікроорганізмів, то з ними борються тепловою обробкою. Слабка термообробка залишає в молоці значна кількість збудників, ну а сильна «випалює» всі корисні властивості молока і навіть формує в ньому канцерогенні з'єднання.

Молоко

Циркові силачі минулого вважали парне молоко одним з головних «силових» продуктів нарівні з яловичої відбивної. Наукова перевірка довела їх повну правоту. У силового атлета є, щонайменше, 4 причини, щоб включити молоко у своїй щоденний раціон.

Анаболик

Американські вчені поставили експеримент за участю кількох десятків силовиків. Всі вони після тренування випивали великий стакан натурального молока. Дослідники виявили, що молоко підстьобує білковий синтез, тобто ріст м'язів. Здавалося б, нічого дивного, адже молоко містить молочний білок, включаючи сироватковий. Ну а він, як відомо, здатний прискорити зростання м'язової тканини після фізичного навантаження. Проте вміст протеїну в склянці молока багато менше рекомендованої норми, рівній 20-40 р. Схоже, мова йде про інше - численних факторів зростання, які молоко містить в надлишку. Серед них інсуліноподібний фактор зростання ІГФ-1, що володіє потужними анаболічними властивостями. Вчені виявили, що у всіх учасників експерименту рівень ІГФ-1 в плазмі крові підвищився в порівнянні з контрольною групою, яка брала що імітує молоко напій.

Гідратація

Після тренування зазвичай випивають протеїновий коктейль, енергетичний або мінералізовані напій. А що якщо випити склянку молока? Дослідники з Великобританії порівняли дію на організм спортсмена після тривалої бігової тренування звичайної води, спортивних напоїв, що містять вуглеводи і мінеральні солі, знежиреного молока і знежиреного молока з додаванням натрію. Як відомо, бігуни закінчують тренування в стані сильної дегідрації. Брак води в організмі небезпечна і в довгостроковому плані руйнує здоров'я. Виявилося, що краще всього нейтралізує це загрозливий стан молоко, Причому, різниці в дії звичайного молока і збагаченого натрієм вчені не виявили. Ефект, на думку дослідників, пояснюється наявністю в молока особливо потужних природних осмотичних властивостей.

Силовий продукт

Оскільки молоко містить чинники зростання, що прискорюють білковий синтез і забезпечує швидке насичені м'язових тканин рідиною, воно є стимулятором росту сили. Американські вчені сформували 3 групи з людей, які ніколи не займалися спортом. Всі три групи тренувалися за однаковою силовий програмі. Перша група брала після тренування молоко, друга - протеїновий коктейль на основі соєвого білка і третя - енергетичний напій. Через 12 тижнів члени всіх груп виконали контрольні силові вправи. Найбільший приріст сили показала перша група. Показники другої групи були нижче на 40%, ну а третій - на 60%.

Дари природи

Переклад сільського господарства на промислові рейки, хоча і збільшило виробництво сільгосппродукції в розвинених країнах, однак негативно позначилося на їх якості. Особливо постраждало молоко, оскільки його складу прямо залежить від умов утримання і годівлі тварин. Зокрема, молоко домашніх корів, які пасуться на трав'яних вигонах, містить у 5 разів більше корисних жирів CLA. Ці жири допомагають вивільнення жирових кислот, накопичених в жирових депо, переважно в області живота. Втім, для дієтологів куди важливіше те, що СТА сприяє профілактиці багатьох видів раку.

Додатково в молоці корів, які харчуються травою, а не комбікормами, в 7 разів більше жирів омега 3. Користь цих жирів загальновідома. В бодибилдинге вони застосовуються, як самостійна харчова добавка. Жири омега 3 прискорюють відновлення, борються із запаленнями суглобів і навіть ростять м'язи.

Спроби збагатити молоко, отримане промисловим способом, синтетичними формами СLA і жирами омега 3, великого успіху не мають. Смак молока змінюється, так і засвоюється «синтетика» не в приклад гірше.

Домашній сир

На сир, особливо твердих сортів, домашній сир схожий мало. Скоріше, на сир. Тим не менш, це самий цей сир. Він точно також готується з молока і закваски. На світлі існують, як мінімум, 5 різних способів приготування домашнього сиру, але всякий раз ви отримуєте характерну гранульовану масу.

Боротьба з катаболізмом

Домашній сир містить ті ж самі компоненти, що і молоко, але в концентрованої формі. Порівняйте, лише в одній чашці цього продукту ні багато ні мало 28-30 г молочного білка. В основному, «довгограючого» казеїну. З цієї причини домашній сир незамінний для прийому перед нічним сном.

Ще один плюс

У домашньому сирі дуже багато глютаміна. Ця амінокислота вважається в харчуванні культуриста однією з найважливіших. Глютамин бере участь у накопиченні глікогену прямо в м'язової тканини; підтримує високим імунітет і тим самим страхує від перетренованої і допомагає спалюванню жиру. Якщо домашній сиру навіть зберігається в холодильнику не більше тижня, то сир - це продукт довготривалого зберігання. Готується він довго і складно. Початковою сировиною служить молоко, проте спочатку його потрібно перетворити в сирну масу. Цю масу пресують у типові округлі форми, звані голівками. Потім сир довго витримують. Деякі сорти сиру - до 8 місяців. У підсумку виходить твердий продукт, в якому багато протеїну і так само багато жиру.

Завантаження протеїном

Вибирайте маложирные сорти сиру, а то і зовсім знежирені (якщо зможете такі відшукати). Сир має багато сортів. Серед них ви напевно зможете знайти такий, від якого не зможете відірватися.

Йогурт

Цей стародавній продукт готується з молока, розігрітого до 38-40 градусів. В молоко додають закваску і чекають кілька годин, поки йогурт дозріє. Бактерії з закваски вживають молочний цукор лактозу в якості їжі і виділяють молочну кислоту. Вона перетворює молоко в густу щільну масу.

Джерело протеїну?

Йогурт важко рекомендувати як джерело протеїну силового атлетові. Порівняйте, 250 г йогурту містять лише 12 г білка. Щоб виконати норму прийому протеїну, рівну 36 м, довелося б з'їсти близько кілограма йогурту. Практики радять додати в стандартну порцію йогурту (250 г) пару ложок сироваткового протеїну. Це дозволить скористатися позитивними властивостями йогурту і одночасно виконати норму прийому білка.

Гірка солодкість

Саме кислий смак йогурту робить його корисним, тим не менш, кислоту йогурту намагаються замаскувати за рахунок подслащения смаку. Мова йде про додавання в йогурт натурального або штучного цукру. Останній проводиться з тирси, дешевий і тому більш «зручний» бізнесу. Для «покращення» смаку в йогурт нерідко додають маргарин і соєве борошно. Все це говорить про те, що солодкі йогурти місце яке раніше не слід вживати з-за очевидного ризику для здоров'я і спортивної результативності.

Якщо ви живете в сільській місцевості, але напевно вже поставили натуральне молоко і молочні продукти на службу м'язового зростання. Якщо ж ви міський житель, вам не позаздриш. Молоко з супермаркетів - це відверто токсичний продукт. Домашній сир, зрозуміло, готують з того молока, що є під рукою. Що ж стосується сирів, то приблизно 80% з них - це експортовані європейські сири, не зуміли пройти сито місцевого державного контролю. Інакше кажучи, «вибракування». Про йогурти і говорити нічого. Лише кілька російських фірм виробляють йогурти і «живими» бактеріями всередині. Але вихід є! Відшукайте постачальника домашньої молочної продукції. Такі є на будь-якому міському ринку. Домашнє молоко, сир і сир забезпечать вам гарантований збільшення м'язової маси!

Молочні продукти: що, коли і скільки?

ТАБЛИЦЯ ПРО ЗМІСТ МАКРОНУТРИЕНТОВ В ОСНОВНИХ МОЛОЧНИХ ПРОДУНТАХ І РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ПРИЙОМУ

ВИГЛЯД ПРОДУКТУ СКЛАДУ МАКРО
НУТРІЄНТІВ
ЯК ПРИЙМАТИ
Незбиране молоко
(250 г)
146 калорій, 8 г білка,
11 г вуглеводів,
8 г жирів
Зрідка; до і після
тренінгу, додавши
сироватковий білок
Маложирное
молоко 2%
(250 г)
122 калорії, 8 г білка,
11 г вуглеводів,
5 г жирів
До і після тренінгу, додавши
сироватковий білок; після
тренування додайте ще і шоколадний сироп
Маложирное
молоко 1%
(250 г)
102 калорії, 8 г білка,
11 г вуглеводів,
2 г жирів
До і після тренінгу, додавши
сироватковий білок; після
тренування додайте ще і шоколадний сироп
Знежирене
молоко 0%
(250 г)
83 калорії, 8 г білка,
11 г вуглеводів,
0 г жирів
До і після тренінгу, додавши
сироватковий білок; після
тренування додайте ще і шоколадний сироп
Сир Чеддер
(1 скибочка)
113 калорій, 7 г білка,
0 г вуглеводів, 9 г жирів
Рідко
Маложирный
сир Чеддер
(1 скибочка)
49 калорій, 7 г білка,
1 г вуглеводів, 2 м жирів
Додати яєчню, салат
або бутерброд заради підвищення вмісту білка
Сир Пармезан
(1 скибочка)
121 калорія, 11 г білка,
1 г вуглеводів, 8 г жирів
Рідко
Домашній сир
(1 скибочка)
232 калорії, 28 г білка,
6 г вуглеводів, 10 г жирів
Перед сном
Маложирный
домашній сир
(1 скибочка)
163 калорій, 28 г білка,
6 г вуглеводів, 2 м жирів
Перед сном
Знежирений
домашній сир
(1 скибочка)
123 калорій, 25 г білка,
3 г вуглеводів, 1 г жирів
До і після тренування
як джерело казеїну;
перед сном
Маложирный
натуральний
йогурт
143 калорій, 12 г білка,
16 г вуглеводів,
4 г жирів
Як окремий прийом їжі
додати сироватковий
білок); для збільшення вмісту білка в раціоні
Знежирений
натуральний
йогурт
127 калорій, 13 г білка,
17 г вуглеводів,
0 г жирів
Як окремий прийом їжі
(додати сироватковий
білок); для збільшення вмісту білка в раціоні
Маложирный
фруктовий
йогурт
225 калорій, 9 г білка,
42 г вуглеводів,
3 г жирів
Для збільшення прийому
вуглеводів (додати
сироватковий білок)
Знежирений
фруктовий
йогурт
213 калорій, 10 г білка,
43 г вуглеводів,
0 г жирів
Після тренування;
для збільшення прийому
вуглеводів (додати сироватковий білок)

Даний документ був доданий в Четверг 18 апреля, 2013.
Магазин спортивного харчування | Рейтинг спортивного харчування | Контакти | Карта магазину|
© Інтернет-магазин спортивного харчування IronSport.com.ua™ 2006—2019

Купити спортивні товари - спортивне харчування, спортивний одяг, спортивний інвентар для бодібілдингу, спорту та дозвілля. Продаж і доставка по Києву і всій Україні.



Русский язык - Стаття - Молочні продукти Магазин спортивного харчування