Що таке ізотонічні напої?

Що таке ізотонічні напої?


Пити води можна вдосталь!

Втрата води організмом дуже швидко позначається на самопочутті. При короткочасної (наприклад, на тренуванні) втрати води понад 2-4% від ваги тіла значно знижується фізична працездатність, оскільки кров густіє і недостатньо забезпечує м'язи енергією. Тривалий брак води в організмі призводить до небезпечних порушень обмінних процесів, а втрата води в розмірі 20% ваги тіла веде за собою смерть. Середні втрати води на добу здоровим організмом складають 2-3 літри (через сечу, кишково-шлунковий тракт, піт і дихання). Природно, ці втрати треба невідкладно відшкодовувати (особливо під час тренування), маючи на увазі те, що для відновлення фізичної працездатності після вгамування спраги потрібен певний час.

Але тут не все так просто. Разом з потом організм втрачає такі важливі мінеральні речовини і мікроелементи, як калій, кальцій, натрій, хлор, магній і фосфор. Інакше ці речовини називаються електролітами - тому що вони утворюють електрично заряджені іони при своєму розчиненні у воді. Зокрема, найважливіші електроліти - калій, натрій і хлор - через механізм осмотичного тиску регулюють водний баланс в організмі, кальцій і калій відіграють важливу роль в нейрорегуляціі м'язів, магній і фосфор - учасники ряду найважливіших процесів енергетичного обміну. Якщо спрагу втамовувати лише водою, концентрація іонів залишилися знизиться ще більше, а саме їх концентрація відіграє вирішальну роль у найважливіших процесах нейрорегуляціі м'язів і енергетичного обміну.

Ось чому для вгамування спраги при значних втратах води слід вживати спеціальні напої з розчиненими в них електролітами.

У середньому при тренуванні з потім втрачається 1-2 літри води на годину, проте при тривалій фізичному навантаженні (м'язової роботі), а також спеці втрати води з потім можуть досягати 3-6 літрів одноразово. Відшкодування втрат має бути рівномірним, тому що організм здатний засвоїти лише 1 л води на годину. Тому навіть при належному вживанні води можливий короткочасний дефіцит води в організмі.

Пийте під час тренування досхочу! Визначте разову дозу та періодичність пиття. Наприклад, ви відшкодовує втрату двох літрів води за півторагодинну тренування прийомом 220 г спеціального напою кожні 10 хвилин. Покладатися на відчуття спраги при цьому не варто, оскільки в такому випадку ви швидше за все вип'єте половину необхідного.

Втрати води з потовиділенням підсилюють також пригнічення травлення, тому пити під час тренування треба і для того, щоб забезпечити ефективне постачання організму вуглеводами.

На жаль, перед тренуванням неможливо створити значні запаси води в організмі. Однак деяка підготовка потрібна.

Скільки?
Ось рекомендована схема прийому рідини (води) при інтенсивних і тривалих тренуваннях:
 • за 2 години до тренування - 500-600 г рідини;
 • за 10-15 хвилин до тренування - 400 г холодної (10 ° С) рідини;
 • під час тренування - 100-200 г холодної рідини кожні 10-15 хвилин;
 • після тренування - по 200 г кожні 15 хвилин до повного відшкодування втрат води.

 • Даний документ був доданий в Sunday 21 October, 2007.
  Магазин спортивного харчування | Рейтинг спортивного харчування | Контакти | Карта магазину|
  © Інтернет-магазин спортивного харчування IronSport.com.ua™ 2006—2019

  Купити спортивні товари - спортивне харчування, спортивний одяг, спортивний інвентар для бодібілдингу, спорту та дозвілля. Продаж і доставка по Києву і всій Україні.  Русский язык - Стаття - Що таке ізотонічні напої?